trende

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Kargomun kata teslimatı mümkün müdür ?

Kargonuz,  0-30 kg/desi aralığında ve tek parça ise kargonuzun kata teslimatı yapılır. 
Tek parçada ağırlığı 31kg – 100 kg arasında veya (ağırlığı 100 kg altında olmak kaydıyla) hacmi 31 desi– 300 desi olan ve en uzun kenarı 270 cm’ye kadar olan kargoların teslimatı bina kapısından yapılır, kata çıkarılmaz.

Express Tahsilatlı nedir?

İnternet, TV, telefon gibi elektronik ticaret araçları ile ürün satışı yapan firmaların,
Müşteri siparişlerinin alıcılarına teslimatını
Ürün bedelinin teslim anında kapıda tahsilatını
Tahsil edilen tutarın satıcının banka hesabına transferini sağlayan bir hizmettir.

Nasıl ve Ne Şekilde Gönderi Yapabilirim?

Kargonuzu şubeye kendiniz teslim etmek isterseniz, hafta içi saat 17.30 ‘e, Cumartesi günleri ise saat 13:00 ‘e kadar Türkiye geneli tüm Express Kargo şubelerine uğrayıp, gönderim yapabilirsiniz.
Dilerseniz şubeye kadar yorulmayıp, adresten alım hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Adresten Alım hizmetimiz, tarafımıza ilettiğiniz adrese gidilerek gönderinizin belge karşılığı teslim alınması ve gönderilme sürecidir. Adresten alım talebinde bulunmak için, web sitemizden kurye çağırabilirsiniz. Talebinizi telefonla iletmek isterseniz, şubelerimize gönderiniz olduğunu en geç saat 16:30 ye kadar haber vermeniz ya da haftaiçi saat 15:30, cumartesi günleri saat 12:00 ‘a kadar 0212 706 70 45 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak adresten alım talebinizi iletmeniz yeterlidir.

Saat Kaça Kadar adresten alım yaptırabilirim?

Adresten alım talebinde bulunmak için gönderiniz olduğunu en geç saat 16:30′ a kadar Express Kargo şubelerimize haber verebilir ya da haftaiçi saat 15:30, cumartesi günleri saat 12:00 ‘a kadar 0212 706 70 45 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak bildirebilirsiniz.

Kargomu Nasıl Fiyatlandırıyorsunuz ?

Kargonuzu ağırlık ya da desi ölçülerinden hangisi fazla ise, onu dikkate alarak fiyatlandırıyoruz.
Mesafe için taşıma fiyatını “Taşıma fiyat listesi”nden alıyoruz.
Eğer kargonuz özel şartlarda taşınacak kargo sınıfına girmiyorsa, ağırlık/desi aralığına göre ödenmesi gereken taşıma güvencesi ücretini, taşıma fiyatına ekliyoruz.
Yararlandığınız hizmete göre (adresten alım, adrese teslim gibi) hizmet bedelini de ekleyerek gönderinizin ücretini belirliyoruz.

*Desi; Bir kargonun en, boy, yükseklik ölçülerinin cm cinsinden birbiri ile çarpılarak önceden belirlenmiş bir katsayıya (Yurtiçi gönderimler için 3000, yurtdışı gönderimler için 5000) bölünmesi ile hesaplanan değerdir.

Kanunen Taşınması Yasak Kargolar Nelerdir?

Kanunen taşınması yasak olan kargoların yanı sıra, taşıma esnasında diğer kargolara ya da insan sağlığına zarar verme olasılığı bulunan bazı kargolar, taşıma koşulları dikkate alınarak, taşınması yasak kargolar statüsüne alınmıştır.
Nakit para, çek, senet, altın vb. değerli madde ve taşlar, döviz gibi kıymetli evrak ve maddeler,
Taşınması sırasında bozulabilecek her türlü yiyecek, et, balık, meyve, sebze, akabilecek salamura veya sıvı ürünler, teneke & plastik bidon içinde sıvı yağ, ham deri vb. ürünler,
Akıcı, yanıcı, patlayıcı, zehirleyici her türlü sıvı ve gaz kimyasal maddeler,
Canlı veya tıp testlerinde kullanım amaçlı gönderilmek istenen cansız varlıklar,
Paletsiz, diğer kargolara zarar verebilecek durumda olan ve 100 kg’dan ağır, tek parça kargolar. (Ancak, göndericinin kargoyu çıkış “Transfer Merkezi”mize getirmesi ve alıcının varış “Transfer Merkezi”nden teslim alması kaydıyla tek parçada 250 kg’a ve uzunluğu 5 metreye kadar olan kargolar kabul edilebilir),
Şehir içi araçlara sığmayacak ve uzunluğu 3 metreden fazla olan açık demir, kafes, mermer vb. eşyalar,
Ambalajı olmayan açık gönderiler,
Ambalajının açılması ve dağılması sonucu kırılabilecek ve diğer kargolara zarar verebilecek eşya ve malzemeler,
Diğer kargolara sinebilecek koku yayan ürünler,
Kolilenmiş olanlar dışındaki ev eşyaları (mobilya aksamı, çuval içinde ve ambalajı yetersiz eşyalar)